Ana Sayfa » Ürünler » Tersiyer Kırıcı
Tersiyer Kırıcı - Kum Makinası

Tersiyer Kırıcı

65 lik Tersiyer Kırıcı
100 luk Tersiyer Kırıcı
130 luk Tersiyer Kırıcı
150 lik Tersiyer Kırıcı

Kırıcı sistemler arasında en son işlemi yaparak taşların en ufak şekle gelmesini sağlayan iş makinasıdır. Tersiyer kırıcı 200 mm ile 7000 mm arasında boyut farklılıkları gösteren taşların 7 ile 15 mm ye kadar ufaltılmasını sağlar. Genellikle inşaat firmalarının kullanacağı malzemeleri incelterek gramajını düşüren bu makine, birincil ve ikincil kırma ufalama işlemlerini uygulayarak çalışır. Tersiyer kırıcıların en büyük özelliği sadece kırıcı işlemlerde değil eleme işlemlerinde de kullanılabilir olmasıdır. Çok hızlı ve çift yönlü bir eleme sistemine sahip oluşu, ince kum yapıları oluşturmakta kolaylık sağlar ve bu toz atıklarının da depolanmasını sağlar.

Yüksek devir performansına sahip olup, 1000 devire kadar çıkabilme özelliği gösterir. Yüksek üretim kapasitesi firmalara kullanım kolaylığı sağlarken, ortaya çıkan işin mükemmelliğini de artırır.  Tersiyer kırıcı makinası 2 sert metal plaktan meydana gelir, iç kısmında kırma işlemini gerçekleştiren ağız dişleri bulunur. 150-250 kw motor gücü sayesinde makinaya gelen tüm taşları en ufak şekilde dışarıya çıkartır. İleri teknoloji ile üretilmiş olan bu makine titreşim sistemine sahip olup, taşların daha az enerji ile kum haline gelmesini kolaylıkla sağlar.

Tersiyer Kırıcı Makine Çeşitleri

Teknolojik olarak gelişmiş bir şekilde üretilen tersiyer kırıcı makinaları pek çok farklı çeşide sahiptir. Bu çeşitleri ise; çeneli, darbeli, titreşimli kırıcılar şeklinde olup, en çok tercih edileni titreşimli çeşididir.

Çeneli tersiyer kırıcılar ağızlarında küçük modüller taşıyarak kırma işlemini gerçekleştirir. Çok hızlı bir şekilde çalışarak taşların öğütülmesini sağlar, bu hızlı üretim firmalara zamandan tasarruf etmelerin sağlar. Bu kırıcı makine diğerlerine nazaran daha çok tercih edilmektedir, sebep ise 0.5 mm ‘lik boyutlarda kum üretimi yapabiliyor oluşudur.

Darbeli tersiyer kırıcıları; çift indüksiyonlu parça sistemden oluşmakta olup, üretim kapasitesi saat olarak oldukça yüksektir. Kısa süreler içerisinde tonlarca taşı kırarak kum haline getirebilme özelliğine sahiptir, bu özelliği sayesinde firmaların tercih ettiği bir kırıcı haline gelmiştir. Ses konusunda da diğer kırıcılara nazaran daha sessiz çalışarak, çevreye zarar vermez, bu şekilde çalışarak şehir merkezlerinde de kullanılabilir.

Titreşimli tersiyer kırıcılar; Titreşim meydana getirerek taşların öğütülmesini sağlar ve teknolojik olarak daha gelişmiş bir sisteme sahiptir. Saatte 300 ton üretime sahip oluşu, firmaların tercih sebebidir.

Tersiyer kırıcılar firmaların daha hızlı işleme yapabilmesi ve daha çok verim alabilmesi için en iyi şekilde donatılmış iş makinalarıdır. Özellikle boyut olarak oldukça ince kum üretimi yapması, pek çok farklı sektöre üretim yapılabileceğini gösterir.

Tersiyer Kırıcı
5 (100%) 1 vote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir