Ana Sayfa » Ürünler » Sabit Konkasör Tesisleri
Sabit Konkasör Tesisleri

Sabit Konkasör Tesisleri

60 lık Konkasör Tesisi
90 lık Konkasör Tesisi
110 luk Konkasör Tesisi
140 lık Konkasör Tesisi

Sabit konkasör tesisi büyük taşları, kayaları kırmak için, ufak parçalara ayırmak için kullanılan bir makine türüdür. Taş, maden, kayaları kırıp eleme yapan tesise konkasör tesis denilir, özellikle taş ocaklarında çok fazla tercih edilmektedir. Taşları kayaları ufak hale getirip, inşaat sektöründe kullanılacak hale getirmeye yarar. Genellikle kullanım alanları olarak, agrega tesislerinde, metro inşaatlarında, hidroelektrik santrallerinde, karayolları yarma tesislerinde, maden zenginleştirme gibi pek çok farklı tesislerde kullanım alanı bulunmaktadır. Sabit konkasör tesisleri içinde ihtiyaç duyulan araçlar genellikle konkasör bantları, elek, yıkama makinası, kırma makinası olup, bu araçlar tesislerin ihtiyacına göre farklılık göstermektedir. Firmalarının kimisi sadece kırma işlemi yapar, kimisi ise kırma ve yıkama işlemi yapar. Sabit konkasör tesisi kaliteli makinelerden meydana gelmektedir. Avrupa standartlarına uygun bir biçimde üretilmiştir. Ayrıca bu tesisteki araçların kullanım süreleri de garanti altına alınmıştır.

Sabit Konkasör Tesisleri Avantajları

Konkasör tesislerinde genellikle besleyici bunker, primer kırıcı, konveyör bant ve titreşimli elek bulunmaktadır. Bu makinalar firmaların ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir.  Sabit konkasör tesisini genellikle uzun süreli iş yapacak olan firmalar tercih etmektedirler ve sabit olarak kullanımı olduğu için sizlere uzun projelerde kolaylık sağlayacaktır. Kurulumu oldukça kolaydır ve uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır. Özellikle zorlu arazi şartlarına rağmen kurulumu kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu konkasör sayesinde firmalar zaman kaybetmeden kırma ve yıkama işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Aynı zamanda sadece zamandan değil maddi olarak da firmalara kazım sağlayan bir tesisidir. Bu yüzden de dünya çapında pek çok firma beton kırma işlemi için bu tesisi tercih etmektedirler. Sabit konkasör tesisi firmalara her yönden kolaylık sağalmaktadır. Dayanımı yüksek oluşu ile de uzun süreli ve kesintisiz üretim imkanı sunmaktadır.

Sabit kırma eleme tesisi kurulacağı araziye sabitlenip iş işleyişinin düzenli bir şekilde gitmesini sağlar. Uzun süreli projeler için çok fazla tercih edilir. Bunun sebebi ise araziye sabit olması ve uzun süreli kullanımı ile kesintisiz üretim imkanı sunuşudur. Kaya, taş ve beton kırma işlemi gerçekleştiren tesis, firmalara iş konusunda kolaylık sağlar ve kaliteli üretim yapmalarını sağlar. Özellikle tesisin Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmiş olması dünya çapında kullanımını sağlar.  Ayrıca firmalar bu tesisleri kullanırken kapasiteye de önem vermektedirler. Tesis firmalara uzun süreli ve amacına yönelik üretimler sunduğundan dolayı maddi olarak kazanım sağlar. Bu da firmaların sabit kırıcı eleme tesislerini tercih etmesinin bir sebebidir.

Sabit Konkasör Tesisleri
5 (100%) 1 vote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir