Ana Sayfa » Ürünler » Dik Milli Kırıcı
Dik Milli Kırıcı

Dik Milli Kırıcı

  • Genel Bilgiler
  • Ürün Resimleri
  • Teklif Alın

Dik milli kırıcılar, firmaların kırmak istediği malzemeyi ivmelendirerek kırma işlemi yapan tersiyer kırıcı modelidir. Kırılması oldukça zor olan madenlerin, aşındırılarak kırılmasını sağlar ve kum kadar ince olacak şekilde çıkışını verir. Dik milli kırıcıların asıl çalışma prensibi kırma haznesinde biriktirdiği taşların birbirine çarparak parçalanıp, daha küçük hale gelmesidir, yani taşlar aşınarak, birbirine sürtünerek kum kadar ince hale dönüşür. Bu işlem sonrasında saatte yaklaşık olarak 90 ton ve 450 ton kadar kırma işlemi gerçekleştirilir ve kum, mıcır elde edilir. Dik milli kırıcılar, hidrolik sisteme sahip olması makinanın daha hızlı çalışması ve daha iyi kırma işlemi yapmasını sağlar, aynı zamanda hidrolik sistem bakım konusunda da makinaya kolaylık sağlar, zaman kaybetmeden bakım ve onarım işlemleri gerçekleştirilir. Bu da üretim konusunda firmanın kesintiye uğramasını önler. Otomatik yağlama sistemine sahip oluşu ise makinanın gürültü yapmasını engellerken, çevreye olan zararını önler.

Dik Milli Kırıcı Özellikleri

Dik milli kırıcılar genel olarak yol yapımı için kullanılan malzemelerin kırılması için üretilmiştir. Asfalt yapımı için gerekli olan mıcır, hidrolik sistem sayesinde üretilip, firmaların yol için kullanmasına hazır hale getirilir. Dik milli kırıcılar zor arazi şartlarında ve hava koşullarında bile uzun süreli kullanım sunarak, firmalara avantaj sağlar. Özellikle firmalar farklı işler için arazi değişikliği yapacaklar ise kurulumu kolay olduğundan dolayı rahatlıkla aynı kırıcıyı farklı bölgelerde kullanmayı tercih edebilirler. Bu da firmayı gereksiz masraf ve zaman kayından kurtaracaktır. Zor çalışma arazilerinde bile yüksek performans göstererek günlük üretimini tamamlayan dik milli kırıcılar, firmaların iş akışını bozmadan, üretim yapmasını sağlar. Düşük enerji tüketimine nazaran yüksek kapasite üretime sahip oluşu, firmalara iş konusunda avantaj sunar. Bu makine taşların birbirine sürtünerek parçalanmasını sağladığı için enerji maliyetinin düşmesini sağlar. Makinanın kırıcı kapağında bulunan hidrolik sistem sayesinde makine kapağı kolaylıkla açılır ve kum haline dönen malzeme kolaylıkla dışarıya çıkarılır. Bu makinanın hidrolik sistem ile çalışıyor olması, bakım konusunda da kolaylık sunar.

Dik Milli Kırıcılar Avantajları

Dik milli kırıcı yağlama sistemi sayesinde gürültüsüz bir şekilde çalışır ve çevreye zarar vermez. Hidrolik sistem bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcıdır, zamandan da tasarruf sağlayarak firmalara yardımcı olur. Makinaya giren orta büyüklükteki malzemelerin çıkışı 0,5 mm büyüklüğündedir, bu da firmanın ince kum üretimi için avantaj elde etmesidir. Dik milli kırıcı avantaj olarak firmalara büyük kolaylıklar sağladığı için dünya çapında çok fazla tercih edilir.

Dik Milli Kırıcı
Oy Verebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir